نقاشی رئال و هایپررئال

نقاشی رئال و هایپر رئال چه سبکی است؟

نقاشی رئال و هایپررئال چیست؟

نقاشی رئال و هایپررئال چیست؟

نقاشی رئال و هایپررئال چیست و چه تاثیری بر جنبش‌های هنری قرن پیش و معاصر داشته‌اند؟ رئال و هایپر رئال، دو سبک در هنر هستند که در آغاز راه هنرمندان این سبکها توانستند تا مخاطبان بسیاری از جمله مردم عادی را شیفته تابلوهایی کنند که با این دو سبک هنری کشیده می‌شدند و تصویر واقعی از انسانها و زندگی روزمره شان ارائه می‌کرد. ما در ادامه توضیح مختصری درمورد سبک رئال و هایپررئال را به شما ارائه می‌دهیم تا هر چه بهتر و بیشتر با این سبکها آشنا شوید و درک خوبی از اینکه نقاشی رئال و هایپررئال چیست به دست آورید.

نقاشی رئال

رئالیسم (realism)، در هنر، عبارت است از به تصویر کشیدن دقیق، جزئی و بدون آراستگی از طبیعت یا زندگی معاصر. نقاشی رئال تکنیکی است که در آن عناصر به صورت واقعی گرایانه به تصویر کشیده‌می‌شوند و مخاطب فکر می‌کند در حال تماشای یک عکس است. دوره هنر رئالیسم یک جنبش اجتماعی بود که در اواسط قرن نوزدهم در فرانسه آغاز شد. جنبش رئالیسم رویکرد هنری دوره رمانتیک پیش از آن را که از طبیعت و شخصیت‌های قهرمان تجلیل می‌کرد، را رد کرد. قبل از رئالیسم، نقاشی و مجسمه‌سازی به ارائه چهره‌های کتاب مقدس و اساطیری که بهترین‌های بشریت را تعالی می‌بخشد، توجه داشتند. چهره‌های انسانی به عنوان ایده‌آل‌های یونانی کلاسیک، با بدن‌ها و چهره‌های زیبا و بی‌نقص ارائه می شدند. از سوی دیگر، هنرمندان رئالیسم شروع کردند به نقاشی موضوعات انسانی، به گونه‌ای که واقعاً با تمام عیب‌ها، رنج‌ها و نقص‌هایشان وجود داشتند. آنها می‌خواستند افراد «عادی» را به عنوان شایسته نمایندگی هنری معرفی کنند. در واقع جنبش رئالیسم از انقلاب 1848 فرانسه که “حق کار” مردم را ایجاد کرد و بر حقوق کارگران متمرکز شد، رشد کرد. به این ترتیب، به همان اندازه که یک جنبش سیاسی بود، یک جنبش زیبایی شناختی و اثرگذار در هنر هم بود.
نقاشی رئال

نقاشی هایپر رئال

جنبش هایپررئالیستی که در سال 1965 در ایالات متحده متولد شد، برای خلق اثری از رئالیسم توهم گرایانه و افراطی بر عکاسی تکیه دارد. هایپررئال که عمدتاً در نقاشی انجام می شود، در مجسمه‌سازی نیز بکار برده‌می‌شود. هایپررئالیسم بازتولید یک تصویر به گونه‌ای واقع گرایانه است که بیننده از خود می پرسد که آیا اثر تولیدشده یک نقاشی است یا یک عکس؟ هایپررئالیسم که عمدتاً تحت تأثیر جنبش هنر پاپ قرار گرفته‌است، در ابتدا غالباً نقد جامعه مصرفی است. نقاشی‌ها و مجسمه‌های این دوره اغلب نمایانگر صحنه‌هایی از زندگی روزمره و پرتره‌ها هستند. نقاشی هایپر رئال سبکی از نقاشی واقع گرایانه است که در آن واقعی‌ گرایی افراطی یا فرا واقعی است.
نقاشی هایپر رئال

تفاوت نقاشی رئال و هایپر رئال

تفاوت اصلی رئالیسم و هایپررئالیسم در این است که اولی یک تصویر را «کپی» می کند، در حالی که دومی آگاهانه به دنبال ایجاد احساسات و عواطف خاص در بیننده است. تصاویر هایپررئالیستی معمولاً 10 تا 20 برابر اندازه عکس اصلی هستند، اما وضوح بسیار بالایی در رنگ، دقت و جزئیات حفظ می کنند. بسیاری از نقاشی‌های سبک هایپر رئال با قلم مو، با استفاده از رنگ اکریلیک، رنگ روغن یا ترکیبی از هر دو به تصویر کشیده می‌شوند.
تفاوت نقاشی رئال و هایپر رئال

خرید نقاشی رئال و هایپر رئال

برای خرید نقاشی سبک‌های رئالیسم و هایپر رئال می‌توانید آثار و تابلوهای سونیا نعمتی را مشاهده کنید و درصورتی که هر کدام را پسندید برای خرید با ما در ارتباط باشید. چنانچه طرحی را مدنظر داشتید می‌توانید از طریق صفحه “سفارش نقاشی” تصویر انتخابی خود را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت تابلو شما آماده شود.
قیمت نقاشی رئال و هایپر رئال

قیمت نقاشی رئال و هایپر رئال

در تعیین قیمت یک اثر هنری عوامل زیادی دخیل هستند. سبک تابلو نقاشی، تکنیکی که از آن در کشیدن تابلو استفاده‌شده است، نوع رنگ بکار برده‌شده (از رنگ روغن، اکرلیک و یا آبرنگ استفاده شده باشد)، ابعاد و سایز تابلو نقاشی، موضوع اثر و… مواردی هستند که بر هزینه نقاشی تاثیر می‌گذارند. ما در ژیوان آرت گالری هر تابلو نقاشی را بر اساس این فاکتورها قیمت گذاری می‌کنیم برای اطلاع دقیق از قیمت هر اثر به مشخصات آن تابلو مراجعه کنید.
خرید نقاشی رئال و هایپر رئال
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *